Skip to main content

Powiadomienie dotyczące nieuczciwych ofert pracy

Co to jest oszustwo podczas rekrutacji?

Oszustwo podczas rekrutacji to oferowanie fałszywej oferty pracy. Tego typu oszustwo może być dokonywane za pośrednictwem fałszywych stron internetowych, fałszywych wiadomości e-mail pochodzących rzekomo z danej firmy lub fałszywych profili w mediach społecznościowych. Oszuści często proszą odbiorców o podanie danych osobowych i dokonanie płatności w ramach fałszywego procesu rekrutacji.

Osoby przebywające w Stanach Zjednoczonych mogą pod poniższym adresem znaleźć przydatne informacje, pomocne w dalszej ochronie: www.consumer.ftc.gov/articles/0243-job-scams. (Firma Cargill nie jest odpowiedzialna za zawartość tej strony). Osoby spoza Stanów Zjednoczonych powinny skontaktować się z lokalnymi władzami w celu uzyskania informacji na temat zasobów, które należy zgłosić, i (lub) dalszej ochrony.

Mamy świadomość, że oferty pracy mogą być składane przez osoby, które podają się za osoby zajmujące się rekrutacją w firmie Cargill, nawet przy użyciu nazwisk pracowników firmy Cargill, ale które nie są z nią powiązane. Zdajemy sobie sprawę, że osoby nieupoważnione mogą podawać się za osoby rekrutujące w firmie Cargill, kontaktować się w sprawie ogłoszeń i proponować zatrudnienie za pośrednictwem wiadomości tekstowych, wiadomości błyskawicznych lub czatów. Te ogłoszenia i oferty pracy nie są autoryzowane przez firmę Cargill. Firma Cargill nie jest odpowiedzialna za oszustwa związane z fałszywymi ofertami i prośbami w celu uzyskania danych osobowych.

Jak chronić się przed oszustwem podczas rekrutacji

Stanowiska występujące na stronie Careers.Cargill.com są autentyczne.

Rekruterzy, które proszą kandydatów o podanie nietypowych danych osobowych, takich jak wyciągi bankowe lub rachunki za media, o uiszczenie opłaty w celu uwzględnienia w procesie rekrutacji lub o wpłatę początkową po zatrudnieniu, nie są powiązani z firmą Cargill. Cargill nie wykorzystuje narzędzi do wysyłania wiadomości błyskawicznych, takich jak Google Hangouts, Gmail, Facebook, Facebook Messenger i podobnych do składania ofert pracy.

Jeśli znajdziesz ofertę firmy Cargill na stronie innej niż nasza strona dotycząca pracy, sprawdź jej wiarygodność przed aplikowaniem odwiedzając sekcję Kariera na naszej stronie internetowej i wyszukując numer oferty.

Jeśli uważasz, że mogłeś/as otrzymać fałszywą ofertę o pracę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy za zainteresowanie pracą w firmie Cargill.

Thrive